Mokré lakování

Dodáváme široké spektrum čerpadel, od ručních pneumatických či elektrických (membránových i pístových) po plně automatická 2K zařízení. Pro samotnou aplikaci dodáváme kompletní technologie, od manuálních po plně automatické a robotické lakovací/sušicí kabiny, včetně předúpravy materiálu, dopravníkových systémů a řídicích systémů pro absolutní dohled nad procesem lakování.
 • Předúprava

  Předúprava a její vhodně zvolená metoda jsou hlavními předpoklady k dosažení požadované korozní odolnosti nátěru. Zvolení vhodné metody na vstupu ovlivňují proměnné jako povaha znečištění a jeho intenzita. Obecně lze říci, že pro aplikaci barev je třeba, aby byl povrch obrobku zbaven veškeré mastnoty a jeho povrch byl suchý. K dosažení tohoto požadavku slouží různá skladba fází chemické předúpravy nebo tryskání – záleží zde na upravovaném materiálu a korozní odolnosti laku.

  Pro chemickou přípravu povrchu – deoxidaci, odmašťování, fosfátování a následné oplachy, demi oplachy a pasivaci, dodáváme průběžná postřiková zařízení a ponorové či manuální postřikové boxy. Součástí je také zařízení pro cirkulaci roztoků, na výrobu demi vody. Součástí technologie předúpravy jsou i čistírny odpadních vod pro ekologickou likvidaci oplachových vod. Zařízení lze buď zařadit do linky, nebo dodat samostatně.

 • Čistírny odpadních vod

  Při návrhu technologie pro povrchové úpravy je důležité brát ohled i na následnou likvidaci odpadních vod (zejména z chemické předúpravy materiálu). V návaznosti na tento důležitý aspekt jsme vám schopni dodat zařízení na likvidaci odpadních vod v rámci dodávky celé technologie, nebo samostatně ke stávající technologii. Čistírny odpadních vod jsou vždy navrhovány v návaznosti na danou technologii a mohou být dodány v různých konfiguracích, od manuálních až po plně automatické. Proces úpravy/likvidace odpadních vod je vždy upraven v závislosti na požadovaných parametrech a místních limitech vypouštěných vod, které jsou stanoveny příslušnými úřady v místě instalace.

  Čistírny mohou obsahovat volitelné příslušenství jako např. koncovou pískovou filtraci, aktivní uhlí, případně vícestupňové měření pH s plně automatickým dávkováním chemikálií, které jsou potřeba při procesu neutralizace. Celý proces neutralizace odpadních vod je zaznamenáván v rámci řídicího systému technologie.

  Instalací čistírny odpadních vod se velmi výrazně sníží provozní náklady na externí likvidaci odpadní vody.

 • Lakovací a sušicí kabiny

  Průmyslové lakovací a sušicí kabiny se nejčastěji používají pro povrchové úpravy ocelových konstrukcí, svařenců, odlitků, automobilů, letadel nebo vagónů.

  Součástí těchto kabin jsou vždy odsávací vzduchotechnické jednotky a vzduchotechnické jednotky pro dodávku čistého vzduchu do kabiny obsahující vhodnou filtraci, aby tak bylo dosaženo požadované kvality lakování. S ohledem na ekologii lakovací kabiny je vždy proveden výpočet těkavých organických látek (VOC) pro navržení vhodného systému filtrace či likvidace.

  Dle přání je také možné lakovny vybavit manipulačními prostředky pro obsluhu – přesuvnými plošinami s řízeným pojezdem ve všech osách, pneumatickými pojízdnými plošinami nebo mostovými jeřáby či podvěsnými dopravníky pro manipulaci s výrobky.

 • Lakovací zařízení

  Součástí našeho prodejního portfolia je i široký sortiment zařízení pro aplikaci mokrého lakování, včetně čerpadel, lakovacích pistolí i volitelného příslušenství.

  Tento široký výrobní program zahrnuje desítky typů čerpadel s různým převodovým poměrem a různou objemovou dodávkou, která je určující veličinou pro výběr zařízení z hlediska výkonu. Pumpy jsou konstruovány pro aplikaci rozpouštědlových i vodou ředitelných barev, nízko i vysoce viskózních materiálů. K aplikačním zařízením nabízíme bohaté příslušenství, které vám umožní nástřik všech typů povrchů.

  Při návrhu aplikačního zařízení klademe vždy důraz na typ produkce a všechny vaše požadavky. Následně pak navrhneme optimální řešení.

 • Robotické lakování

 • Dopravníkové systémy

  Pro přesun výrobků mezi jednotlivými technologickými celky můžete pro úpravu povrchů volit mezi ručním, nebo automatickým dopravníkem. Ruční přesun může být proveden za pomoci tlačených vozíků, válečkových, nebo podvěsných dopravníků. Automatický dopravník je jednokolejný, nebo dvojkolejný – Power & Free.

  Dopravník Power & Free umožňuje předbíhání, nebo nastavení různých technologických časů jednotlivých vozíků s výrobky během jejich povrchové úpravy.

  Pro těžké výrobky je jej možné doplnit o nakládací a vykládací stanici.

 • Řídicí systém inSight

 • Příslušenství

  K lakovacím zařízením nabízíme bohaté příslušenství a různé druhy měřicích zařízení.

  Veškerý sortiment příslušenství naleznete na našem e-shopu.


Reference

Sušící kabina pro nákladní vagóny

Sušící kabina pro nákladní vagóny

TATRAVAGÓNKA a.s.
Sušící kabina:
d. 24080 x š. 5000 x v. 5000 mm
Mokrá lakovna pro výrobce krbových kamen

Mokrá lakovna pro výrobce krbových kamen

Hoxter, a.s.
Maximální váha výrobku: 100kg
Manuální kabina pro mokré barvy:
d. 6000 x š. 4000 x v. 2800 mm
Manuální komorové tryskací zařízení
Linka robotického lakování podvozků kolejových vozidel

Linka robotického lakování podvozků kolejových vozidel

TATRAVAGÓNKA a.s.
Maximální rozměr výrobku:
d. 2370 x š. 800 x v. 3250 mm
Maximální váha výrobku: 2000 kg / závěs
Takt linky: 12 min / závěs
Surfin Technology

SURFIN Technology s.r.o.

 • Lány 698/77, 625 00 Brno
 • IČ 02021471 DIČ CZ02021471
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Oddělení barev

Objednávky a technické informace
Alena Buchtelová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 547 426 229
+420 777 717 505

Marta Sedlecká
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 547 426 231
+420 777 717 509

Oddělení technologií

Objednávky a technické informace
Ing. Blanka Vojtková
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 547 426 214
+420 777 717 523

Servis

Miroslav Polčák
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

POŽADAVEK NA SERVIS